Skróty klawiszowe:

"Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Zawierciu wraz z budową
kolektorów słonecznych w celu poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wzrostu produkcji
energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych"

- w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014 dla Programu Operacyjnego PL04
"Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii".

wielkość tekstu: A A A

Zaawansowanie prac na poziomie ponad 50%

Strona główna » Aktualności » Zaawansowanie prac na poziomie ponad 50%

Każdy kolejny tydzień przynosi widoczne efekty termomodernizacji Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Obiekt zyskał nową kolorystycznie elewację, a wzmożone prace trwają również wewnątrz czterech budynków wchodzących w skład placówki. Pół roku od rozpoczęcia realizacji inwestycji, zaawansowanie robót przekroczyło „półmetek”.

W czerwcu ubiegłego roku podpisana została umowa z wykonawcą (Zakład remontowo-budowlany ULBUD z Częstochowy), któremu przekazano plac budowy. Intensywne roboty termomodernizacyjne rozpoczęto w lipcu 2015 roku. Prowadzone od tego czasu prace dotyczyły docieplenia ścian zewnętrznych, fundamentów i dachów, wymiany stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, demontażu i montażu instalacji c.o (w tych przypadkach stopień zaawansowania prac - na koniec grudnia ub.r. - wyniósł ponad 80%), modernizacji wentylacji, wymiany instalacji elektrycznej oraz zamontowania kolektorów słonecznych.

Zapraszamy do działu "Galeria" gdzie na bieżąco dodawane są zdjęcia przedstawiające postęp prac.

czytano: 674 razy

autor: szpital.starostwo.pl